FAQ

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na swoje pytania 

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

W praktyce, większość realizowanych przez nas projektów zajmuje ok. 2-4 tygodni natomiast zdarza się, że przy sprawnej komunikacji udaje nam się oddać gotową stronę po tygodniu pracy.

Każdy projekt strony wyceniamy indywidualnie w zależności od stopnia jej  skomplikowania i przewidywanych funkcjonalności.  Jeśli chcesz otrzymać wycenę strony internetowej, zapraszamy do kontaktu.

Na koszt utrzymania strony www składa się koszt wykupienia domeny (w naszej ofercie to kwota 140 zł brutto/rok) oraz serwera (hosting), na którym będą przechowywane pliki strony (w naszej ofercie to kwota 210 zł brutto/rok).

Potrzebujemy wstępnego planu co strona ma zawierać (tematyka), jakie treści będą w menu (ilość zakładek) oraz treści, które mają być na niej umieszczone. 

Dodatkowo jeśli już posiadasz swoje LOGO to będzie dużym ułatwieniem, natomiast jeśli nie to możemy zlecić wykonanie loga lub możesz nam dostarczyć w późniejszym czasie tworzenia strony.

Jeśli będziesz potrzebował dodatkowych funkcjonalności na stronie skontaktuj się z nami.

Każda budowana przez nas strona jest w taki sposób tworzona, aby prawidłowo wyświetlała się na wszystkich urządzeniach mobilnych smartfonach, tabletach i komputerach.

To jest tzw. strona internetowa responsywna RWD.

Domenę i serwer można wykupić u nas. Koszt domeny to 140 zł brutto/rok, a serwera to 210 zł brutto/rok.

Można oczywiście kupić domenę i serwer u dowolnego innego operatora natomiast w przypadku umiejscowienia strony na innym serwerze nie bierzemy odpowiedzialności za jej poprawne działanie ponieważ większość błędów i awarii jakie mogą wystąpić na stronie www jest związana z niewłaściwym działaniem serwera.

W każdym momencie działania strony można dokonać zmiany operatora domeny jak również przenieść stronę na inny serwer

Pracę nad każdą stroną dzielimy na etapy przedstawiające się w następujący sposób:

Etap 1

Poznajmy się

Najważniejsze to poznać Klienta i jego oczekiwania. Na tym etapie rozmawiamy z Klientem i poznajemy jego działalność. Pierwszy kontakt może być za pomocą: e-mail, telefon, spotkanie online (Messenger, Zoom),
Po wstępnych rozmowach i naszych analizach proponujemy rozwiązania, które mogłyby zostać zaakceptowane przez Klienta. 

Etap 2

Akceptacja warunków współpracy i wpłata zaliczki

Przed rozpoczęciem naszej pracy Klient płaci zadatek, najczęściej w wysokości 30% przedstawionej oferty cenowej za projekt. Jest on deklaracją współpracy, mającą chronić interesy obu stron. 
W ramach współpracy zobowiązujemy się do terminowej realizacji, zachowania poufności oraz udzielenia gwarancji dla strony WWW.

Etap 3

Produkcja strony internetowej

Przygotowanie łatwej w obsłudze nawigacji strony (menu), dopasowanie wybranego motywu strony pod tematykę działalności klienta, dobranie czytelnego, dobrze widocznego kroju pisma to podstawowa część naszych działań na tym etapie oraz dobranie kolorystyki całej strony w jakiej będzie tworzona.
Na podstawie analizy, zebranych informacji, materiałów i zdjęć dostarczonych przez Klienta wykonujemy projekt serwisu. Kolejnym etapem jest omówienie z Klientem projektu i naniesienie ewentualnych korekt zaproponowanych przez Klienta.

Przykładowy harmonogram tworzenia stron:

 • Przygotowanie do rozpoczęcia prac – przekazanie kompletu materiałów oraz wykonanie prac dodatkowych, dodatkowo płatnych (np. logo, zdjęcia, video, oferty, schematy, treści) niezbędnych do realizacji projektu).
 • Tworzymy ogólną koncepcje nowej strony internetowej, doradzamy skuteczne rozwiązania.
 • Produkcja szaty graficznej, realizowana w oparciu o unikalne schematy podstron (etap akceptacyjny).
 • Instalacja modułów dodatkowych zarządzanych przez CMS.
 • Sprawdzenie widoczności strony w przeglądarkach – Responsywność strony RWD.
 • Przekazanie strony
 • Aktualizacja strony internetowej w materiały (np. treści, zdjęcia, video) wraz z ewentualnym retuszem, dostosowaniem graficznym oraz merytorycznym
 • Uruchomienie strony WWW w Internecie (na serwerze EasyWeb4u.pl lub dostarczonym przez klienta w domenie klienta lub nowo rejestrowanej).
 • Szkolenia z obsługi CMS dla Klienta

Czas realizacji strony WWW ok. 2-4 tygodni w zależności od jej zaawansowania.

Etap 4

Testujemy

Na tym etapie strona przechodzi przez szereg testów – sprawdzamy czy wszystkie funkcjonalności zostały wykonane zgodnie z wymaganiami Klienta i czy działają bezbłędnie. Nanosimy ostatnie poprawki.

Etap 5

Gwarancja gwarantowana

W skład obsługi wchodzi bezpłatny 12 miesięczny tryb serwisowy – na zasadach gwarancji. W tym czasie każdy zauważany problem z serwisem WWW zostanie poprawiony. Dodatkowo świadczymy usługi – płatne związane z bieżącą aktualizacją i rozwojem strony internetowej.

Etap 6

Aktualizacje – możesz być Administratorem lub zlecić nam to zadanie

Strona jest oparta o system WordPress, który posiada (CMS – System Zarządzania Treścią), umożliwiający aktualizację zawartości strony bez konieczności znajomości HTML. 

Jeśli chcesz możesz zarządzać tym sam lub zlecić te zadania nam – usługa dodatkowo płatna.

Tak, najczęściej do budowy stron wykorzystujemy intuicyjny w obsłudze CMS WordPress, który umożliwia dodawanie oraz zmianę treści bez znajomości HTML.

Jeśli chcesz możesz zarządzać tym sam lub zlecić te zadania nam – usługa dodatkowo płatna.

Często można spotkać się z pytaniem, czy każda firma potrzebuje strony internetowej. Okazuje się, że każde przedsiębiorstwo może czerpać korzyści z obecności w internecie. Dlaczego warto posiadać witrynę swojego biznesu?

 • Wiarygodność – wielu klientów szuka rozwiązania swoich problemów głównie w sieci, a fakt znalezienia Twojego serwisu uwiarygadnia prowadzoną działalność.
 • Łatwa komunikacja – umieszczenie na stronie www zakładki z podstawowymi danymi kontaktowymi pozwala na szybkie skontaktowanie się z Tobą albo zlokalizowanie siedziby firmy.
 • Prezentacja oferty – witryna ułatwia zaprezentowanie oferowanych przez przedsiębiorstwo produktów i usług.
 • Możliwość ekspansji – stworzenie wielojęzycznego serwisu pozwala na łatwe budowanie swojej marki na zagranicznych rynkach.

Zbudowanie strony internetowej własnej firmy umożliwia łatwiejsze dotarcie do potencjalnych klientów, którzy są obecni w internecie.

Bądź o krok przed konkurencją

Rozpocznij z nami współpracę.